Õendusteaduse magistriõpe
Õendusteaduse magistriõpe annab valmiduse töötada juhina tervishoiusüsteemis ja terviseteaduste õppejõuna haridussüsteemis ning on ainus omataoline Eestis. Õppetöö korraldus toetab täiskohaga töötavat õppijat.
Õppekava maht on 120 ainepunkti. Ained jagunevad erialaaineteks (58 EAP) ja alusaineteks (33 EAP). Lisaks tuleb üliõpilasel läbida õppekavaväliseid vabaaineid 4 EAP mahus. Õpingud lõpevad magistritöö kaitsmisega (25 EAP).
Erialaainete moodul on praktikakeskne ning pakub teadmisi ja oskusi, mida edukaks juhtimiseks ja õpetamiseks on vaja. Moodul lõpeb praktikaga, mis toimub tervishoiukõrgkoolides, suuremates haiglates ning tervishoiusüsteemi juhtivates riigiasutustes.
- Õenduspedagoogika ainetes õpitakse tundma õendushariduse spetsiifikat üldise hariduskorralduse kontekstis ning õppimise ja õpetamise aluseid. Õpitakse õppetööd ellu viima alates kavandamisest kuni hindamiseni. Näiteks omandatakse oskused koostada ainekava, tunnimudelit ja õppematerjale ning anda ja küsida tagasisidet.
- Õendusjuhtimise ainetes õpitakse tundma organisatsiooni- ja juhtimisteooriaid ning rakendama õendusabi planeerimise ja järelevalve mudeleid. Omandatakse oskused rakendada personalijuhtimise põhimõtteid kollektiivis ning teha õiguspäraseid otsuseid töösuhetes. Õpitakse analüüsima meditsiiniõiguslikke probleeme ning lahendama asutuses ette tulevaid kommunikatsiooniprobleeme. Samuti käsitletakse kvaliteedijuhtimist, tervishoiuteenuste rahastamist ning projektipõhist arendustööd.
Alusainete moodulis omandatakse teadmised õenduse filosoofilistest probleemidest, õendusteadusliku teabe arendamisest ning selle teabe mõjust õenduspraktikale. Õpitakse tegema rakendusliku suunitlusega uurimistöid, et arendada tõenduspõhiselt tervishoiuteenuseid ning tervishoiuspetsialistide väljaõpet.