Rahvatervishoiu magistriõpe
Õppekava suund – epidemioloogia
Epidemioloogia on tänapäevane teadusharu, mis uurib rahvastiku tervist mõjutavaid protsesse ning nendevahelisi seoseid. Epidemioloogia ei keskendu ainult haigusepideemiatele, vaid vaatleb ka muid ühiskonnas levivaid protsesse ja ilminguid, mis inimeste tervist ja tervisekäitumist mõjutavad.
Epidemioloogid loovad uusi ja laiendavad olemasolevaid teooriaid elanikkonna tervisekäitumise kohta, testivad hüpoteese, korraldavad eksperimente ning teevad järeldusi erinevate mõjurite olulisuse kohta. Samuti määratlevad nad terviseprobleemide võimalikke riskitegureid ja sobivaid sekkumismeetmeid.
Kas sind huvitab, miks tarvitatakse salaalkoholi või narkootikume? Kuidas mõjutavad ema ja isa hoiakud nende laste tervist? Millised on erinevate haiguste leviku mõjud Eesti riigi majandusele? Sellistele küsimustele otsibki vastuseid epidemioloogia. Sul on võimalik epidemioloogia eriala õppida, astudes rahvatervishoiu magistriõppesse. Ootame õppima teadmishimulisi tudengeid, kes soovivad oma edasise karjääri siduda tervishoiuga.
Õppimine rahvatervishoiu magistriõppekaval
Magistriõpe kestab 2 aastat. Õppekava koosneb kohustuslikest üldainetest (45 EAP), erialaainetest (27 EAP), praktikast (12 EAP), vabaainetest (6 EAP) ning magistritööst (30 EAP). Magistritöö seisneb iseseisvas uurimis- või arendustöös ning eeldab selle kirjalikku esitamist ja avalikku kaitsmist. Lõpetanutele antakse terviseteaduse magistrikraad rahvatervishoius.
Erialaainetes õpivad magistrandid, kuidas kirjeldada ja prognoosida haiguskoormust ja haiguste trende ning hinnata nende mõju riigi heaolule ja majandusele. Üliõpilased saavad ülevaate nii nakkus- kui ka krooniliste haiguste epidemioloogiast ja seirest. Omandatakse teadmised, kuidas kavandada teaduslikke uuringuid, hinnata uuringutulemuste tõesust ning rakendada tõenduspõhiseid uuringutulemusi tervisepoliitiliste otsuste tegemisel ja sekkumiste planeerimisel.
Selliste oskustega spetsialiste ei ole Eestis veel piisavalt. Õppekava lõpetanute teadmised on kõrgelt hinnatud ning edukalt lõpetanutel ei ole keeruline leida endale töökoht näiteks Tervise Arengu Instituudis, Sotsiaalministeeriumis, Terviseametis, Eesti Haigekassas, kõrgkoolides või muudes teadus- ja arendusasutustes.