Uudised

9. aprillil kell 9.00–12.30 toimub veebis Balti riikide ja Poola infopäev tervisetehnoloogia sidusrühmade võrgustikule.
  • uudis
31. mail toimub traditsiooniline teaduskonverents, kus teevad ettekandeid oma uurimistöödest nii peremeditsiini arst-residendid kui ka külalisesinejad.
  • #instituudist
  • uudis
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • uudis
Tartu Ülikool tegi ühes Maailma Terviseorganisatsiooniga uuringu, milles analüüsiti, kui palju näevad Eesti lapsed ja noored televisiooni vahendusel toidureklaame.
  • uudis
27–29. veebruaril külastasid Tartu Ülikooi peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituuti Anna Lipert ja Joanna Ruszkowska Poola Lodzi meditsiiniülikoolist.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Dekaan Margus Lemberi pöördumine
  • #ülikoolist
  • uudis
1. jaanuaril 2024 asub Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaanina ametisse professor Külli Kingo. Koos temaga alustavad valdkonnas tööd ka uued prodekaanid.
  • #juhtimine
  • uudis
12. detsembril autasustati 2023. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid.
  • #tunnustamine
  • uudis
Teadusnõukoja liikmed ja Tartu Ülikooli teadlased andsid konverentsil „Viirustega tulevikku“ ülevaate, kuidas on ühiskond hakkama saanud koroonapandeemiaga ja milline on pandeemiate tulevik.
  • uudis
Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikooli senat valis 27. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Meditsiiniteaduste valdkonnast anti tunnustus 16 inimesele.
  • #tunnustamine
  • uudis
22. novembril korraldavad TÜ ja TTÜ Jõhvi kontserdimajas Õiglase Ülemineku Foorumi 2023, mis annab hoo sisse ülikoolide koostöös loodud kuueaastase konsortsiumi tööle.
  • uudis
Ülikool selgitab uuringu alusel välja, millist liikuvust toob endaga kaasa Eesti suurim ülikool ning millised on kestliku liikuvusega seotud hoiakud üliõpilaste ja töötajate seas.
  • uudis
Teisipäeval külastas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati Prantsuse saatkonna esindaja Mélie Cornet, et arutada õppe- ja teaduskoostöövõimalusi Prantsusmaaga.
  • uudis
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) Virumaa kolledžis toimus 16. oktoobril esimene TTÜ ja Tartu Ülikooli (TÜ) õiglase ülemineku fondi (ÕÜF) konsortsiumi koostööseminar.
  • #ettevõtlus
  • uudis
Stockholmis toimus 11.–12. oktoobril konverents „Connecting Health & Climate Change“.
  • uudis
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 391. aastapäeval anti valdkonnale osutatud teenete eest arstiteaduskonna medal professor Alan Alrajale, emeriitprofessor Mare Saagile ning professor Priit Kaasikule.
  • uudis
12. ja 13. oktoobril tähistatakse Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna 391. aastapäeva.
  • uudis
3. oktoobril valisid valdkondade valimiskogud Tartu Ülikoolile uued dekaanid. Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks valiti professor Külli Kingo, kes asub ametisse 1. jaanuril 2024.
  • #juhtimine