Õendusteaduse magistriõppekava annab teadmised õendusteadusest, -juhtimisest ja -pedagoogikast ning on ainus omataoline Eestis. Õppekava sisu käsitleb õendust kui inimese eest hoolitsemist ning lähtub tervishoiu praktilistest vajadustest.
Õppima on oodatud bakalaureusekraadi või rakenduskõrgharidusega õed, ämmaemandad, füsioterapeudid, tegevusterapeudid, tervisekaitse spetsialistid, tervisedendajad, bioanalüütikud ja radioloogiatehnikud.
Õppekava annab valmiduse töötada juhina tervishoiusüsteemis ja terviseteaduste õppejõuna haridussüsteemis ning teha uurimis- ja arendustööd.
Erialaaintes omandatut kinnistatakse erialapraktikal tervishoiukõrgkoolides, suuremates haiglates ja tervishoiusüsteemi juhtivates riigiasutustes.
Õppetöö korraldus arvestab täiskohaga töötavat õppijat. Üliõpilane saab ise kavandada oma õpingud kolmele või neljale aastale. Kolmveerand õppetööst on iseseisev töö, mida toetavad põhjalikud juhendid ja e-kursused. Auditoorne õppetöö toimub õppesessioonidena. Seminarides jagatakse iseseisvast või rühmatööst saadud teadmisi, praktikumides lahendatakse probleemülesandeid ning loeng-diskussioonid eeldavad aktiivset kaasatöötamist.
Õendusteaduse õppekava lõpetanud saavad magistrikraadi terviseteaduses, lisaks avaramad karjäärivõimalused ja parema konkurentsivõime tööjõuturul.
Senistest õendusteaduse magistritest üle poole töötab Eesti suuremates tervishoiuasutustes. Enamik nendest on eri tasandite õendusjuhid või töötavad muudel juhtivatel ametikohtadel (näiteks koolitusjuhi, projektijuhi, kvaliteedijuhi või vastutava õena). Ligikaudu neljandik lõpetanutest töötab tervishoiukõrgkoolides, ülikoolis või kutseõppekeskuses õppejõuna. Õendusteaduse vilistlasi töötab ka ravimifirmades, kutseühendustes ning riigiasutustes.
Lõpetajad on oodatud jätkama õpinguid doktoriõppes kas välismaal või Eesti ülikoolides.
Tutvu õendusteaduse magistriõppekavaga ÕIS-is.