Instituudi teadustöös järgitakse tugevaid traditsioone ning Eesti uurimisinstituutides seni tehtud fundamentaaluuringute kõrget kvaliteeti. Teadustöö siduv ja peamine eesmärk on suurendada rahvatervisealase ja kliinilise uurimistegevuse suutlikkust, et anda oma ainulaadne panus terviseteaduste arengusse Eestis.
Uuringud rahvastiku tasandil
Teadustöös:
Eesmärkide saavutamiseks tehakse krooniliste ja nakkushaiguste ning elustiili ja riskikäitumise kombineeritud uuringuid, hinnatakse tervisekaitsealaseid sekkumisi ning tervishoiuteenuste kättesaadavust ja kvaliteeti, 1) korraldades hüpoteesist lähtuvaid teadusuuringuid (algandmete kogumine, teisene andmeanalüüs) ning 2) rakendades terviseuuringutes uusi, eksperimentaalseid meetodeid.
Uuringud indiviidi tasandil
Teiseks suuremaks valdkonnaks on uuringud indiviidi (patsiendi) tasandil. Uuringud keskenduvad nii sagedasematele kroonilistele mitteinfektsioossetele haigustele (II tüübi diabeet, noorte meeste hüpertensioon, depressioon, kasvajalised haigused) kui ka kroonilistele infektsioonhaigustele (H. pylori gastriit, läkaköha). Käsitletakse nii haiguste determinante, ennetusvõimalusi kui ka individuaalseid sekkumisi. Samuti korraldatakse uuringuid patsiendi võimestamise, patsiendi rahulolu ning ravi järjepidevuse kohta.
Tutvu lähemalt hea teadustavaga.