Õppekava sihtgrupp on bakalaureusekraadi või rakenduskõrgharidusega õed, ämmaemandad, füsioterapeudid, tegevusterapeudid, tervisekaitse spetsialistid, tervisedendajad, bioanalüütikud ja radioloogiatehnikud.
Õppekava maht ja moodulid. Õppekava maht on 120 EAP ning see koosneb alusainetest (33 EAP), erialaainetest (58 EAP, sh erialapraktika 8 EAP), vabaainetest (4 EAP) ning magistritööst (25 EAP). Erialaainete moodul on spetsialiseeritud õendusjuhtimisele ja -pedagoogikale, alusainete moodul käsitleb õendusteaduse teoreetilisi ja filosoofilisi aluseid ning uurimistööd. Vabaaineid võib valida nii TÜ kui ka teiste ülikoolide õppeainete või täienduskoolituste seast. Õpingud lõpevad magistritöö avaliku kaitsmisega.
Õppekava läbimine: tasuta, planeeritud osakoormus, sessioonõpe, kestus 3 kuni 4 aastat. Õppekava ained on jaotatud kolmele aastale, kuid vajaduse korral võib üliõpilane hajutada oma õpingud neljale aastale (st kahele nominaalajale). Seejuures peab silmas pidama, et esimese aasta lõpuks tuleb koguda vähemalt 30 ainepunkti ja teise aasta lõpuks 60 ainepunkti. Üliõpilasel on võimalik kaitsta oma magistritööd kas kolmanda aasta kevadsemestril või neljanda aasta sügis- või kevadsemestril.
Õppekava mobiilsusaken. Õendusteaduse õppekaval õppides võib välisülikoolis läbida nii kohustuslikke alus- ja erialaaineid (sh erialapraktikat) kui ka vabaaineid. Üliõpilane, kes soovib minna välismaale õppima, võib otsida meelepärase välisülikooli ja kujundada õppekavast lähtudes individuaalse mobiilsusakna või valida selle, mis on välja töötatud õendusteaduse õppetoolis.
Õppekava lõpetamine:
Õppekava lõpetanul on valmidus töötada juhtival ametikohal tervishoiuasutuses ning õppejõuna tervishoiukõrgkoolis või ülikoolis, teha uurimis- ja arendustööd ning jätkata õpinguid doktoriõppes.