Tartu Ülikooli teadlased viivad läbi uuringut „Teisene kannatanu Eesti tervishoius“, mille kaudu soovitakse teada tervishoiuvaldkonna töötajate kogemusi seoses ravivigadega
Aprillis lõpetas mikrokraadikursuse „Geneetika personaalmeditsiinis“ esimese lennu 20 osalejat, kes töötavad tervishoiuvaldkonnas nii avalikus kui ka erasektoris.
Tartu Ülikoolis arstiteaduse erialal kaitstud doktoritöö tulemused näitasid, et noore perearsti jaoks on tähtis töö ja eraelu tasakaal, head töötingimused ning paindlik eriarstiõppe korraldus.
15. mail kell 14.30 kaitseb Marta Velgan doktoritööd „Addressing the family physician shortage: career and migration intentions in Estonia and Europe“.
Tartu Ülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tervisekassa koostöös läbi viidud pilootprojekt näitas, et inimeste süstemaatiline kaasamine kopsuvähi sõeluuringusse perearstide poolt tagas väga kõrge 79-protsendise osalusmäära.
Alates tänasest saadab Eesti geenivaramu valitud geenidoonoritele kutseid osaleda ulatuslikus südametervise teadusuuringus. Saadud andmete põhjal selgitatakse välja, kas südamehaigusi saab geeniriski põhjal määratud kolesterooli alandava raviga tõhusamalt ennetada.
Tartu Ülikoolis arstiteaduse erialal kaitstud doktoritöö näitas, et õed kogevad oma töös sageli eetilisi probleeme, mis mõjutavad nende heaolu ja tervishoiuteenuste kvaliteeti.
Ajakirjas The Lancet HIV avaldatud rahvusvaheline uuring toob esile teadmiste lüngad HPV-ga seotud vähi ennetuses HIV-iga elavate inimeste seas ning määratleb vajalikud uurimissuunad tulevikuks.