Eduka vastuvõtu järel alustab meditsiiniteaduste valdkonnas õpinguid enam kui 480 inimest

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas oli tänavusel vastuvõtuperioodil kõige suurem konkurss füsioteraapia ja hambaarstiteaduse erialal, kus kandideeris vastavalt 8,7 ja 5,9 inimest kohale. Avalduste arvu poolest oli õppekavade esikolmik sama nagu eelmisel kolmel aastal: populaarseimad olid eestikeelne arstiteaduse integreeritud õpe, füsioteraapia bakalaureuseõpe ning kehalise kasvatuse ja spordi bakalaureuseõpe.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas oli tänavusel vastuvõtuperioodil kõige suurem konkurss füsioteraapia ja hambaarstiteaduse erialal, kus kandideeris vastavalt 8,7 ja 5,9 inimest kohale. Avalduste arvu poolest oli õppekavade esikolmik sama nagu eelmisel kahel aastal: populaarseimad olid eestikeelne arstiteaduse integreeritud õpe, füsioteraapia bakalaureuseõpe ning kehalise kasvatuse ja spordi bakalaureuseõpe.

Meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan Anti Kalda avaldas heameelt, et kõik valdkonna õppekohad said täidetud motiveeritud üliõpilaskandidaatidega ning meditsiiniteaduste valdkonna vastuvõtuarvud on tõusujoones. „Ma arvan, et põhjus seisneb Covid-19 pandeemias, mis on suurendanud noortes huvi valdkonna õppekavade vastu, sest silmnähtavalt on kasvanud ka tervishoiutöötajate vajadus,“ selgitas Kalda.

Arstiteadust soovis tänavu eesti keeles õppima asuda 683 kandidaati ehk 36 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Avalduste arvu poolest oli populaarne ka füsioteraapia õppekava, mida soovis õppida 393 inimest, s.o eelmisest aastast 123 võrra enam.  Populaarsuselt kolmas eriala oli kehaline kasvatus ja sport, kuhu esitati 237 avaldust, mida on 12 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Üliõpilasi võeti nende õppekavade alusel õppima vastavalt 180, 45 ja 45.

Arstiteaduse ingliskeelsel õppekaval alustab õpinguid 24 välisüliõpilast. Avaldusi esitati 103, mida oli 9 võrra vähem kui möödunud aastal.

Proviisoriks asub õppima 40 üliõpilast. Avaldusi esitati 130, seega kandideeris ühele kohale 3,3 inimest. Hambaarstiteaduse õpinguid alustab 34 üliõpilast. Avaldusi esitati 199, mis on 10 võrra rohkem kui eelmisel aastal.

Populaarsed olid ka magistriõppekavad. Füsioteraapia õppekaval alustab õpinguid 22 inimest ning kehalise kasvatuse ja spordi õppekaval 20. Rahvatervishoiu ja õendusteaduse magistriõppesse esitati vastavalt 7 ja 13 avaldust rohkem kui möödunud aastal – esimesse 50 ja teise 66 avaldust. Rahvatervishoidu asub õppima 15 ja õendusteadust 18 üliõpilast.

Doktoriõpinguid alustab 33 inimest, sh arstiteaduse erialal 27, liikumis- ja sporditeaduste alal kolm ning neuroteaduste doktorantuuris samuti kolm inimest.

Kokku asub 30. augustil meditsiinivaldkonnas õppima 481 üliõpilast.