Uudised

Tartu Ülikooli juhitava koroonaviiruse levimuse seireuuringu jaanuarikuise etapi tulemused näitavad üle pika aja nakatumise märkimisväärset vähenemist ja antikehade levimuse kasvu.
31.01.2023
  • pressiteade
21. veebruaril kell 16.15 peab keskkonnatervishoiu professor Hans Orru ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Kuidas keskkond meie tervist mõjutab“.
30.01.2023
  • uudis
Tartu Ülikooli, Kliinikumi ja Tervisearengu Instituudi koostöös läbiviidava pilootprojekti eesmärk on hinnata võimalusi avastada kopsuvähk sõeluuringu kaudu võimalikult varases staadiumis.
23.01.2023
  • uudis
Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu seekordne etapp vältab 17.–30. jaanuarini. Koroonaviiruse ja sellevastaste antikehade levimuse kõrval annab uuring tervikliku ülevaate levivatest viirusetüvedest.
18.01.2023
  • uudis
Activate Health arendab kogu maailmas unikaalset digiplatvormi. Tartu Ülikooli poolt osalevad genoomika instituut, peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut ja psühholoogia insitutuut.
18.01.2023
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • uudis
Eesti Päevaleht avaldas rahvatervishoiu kaasprofessor Taavi Tillmanni arvamusloo, kus ta toob valitsusele välja soovitused, millega tõsta inimeste eluiga.
11.01.2023
  • uudis
Alates 2017. aastast korraldatud programmi eesmärk on viia kokku õpihimulised üliõpilased ja edukad vilistlased, et pakkuda mõlemale poolele kasuliku koostöö võimalust ning tugevdada ülikooli kogukonnatunnet.
10.01.2023
  • #õppimine
  • #vilistlane
  • uudis
Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumi eestvedamisel luuakse järgmise kuue aasta jooksul Eestisse rahvusvahelisel tipptasemel personaalmeditsiini teadus- ja arenduskeskus.
07.01.2023
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu tulemused näitavad, et vaatamata koroonaviiruse suurele levimusele ei muuda inimesed oma käitumist võimaliku nakatunuga kokkupuutudes.
21.12.2022
  • pressiteade
Tartu Ülikooli õendusteaduse magistriõppekava programmijuht Ere Uibu õpetab, teeb teadustööd ning arendab õendust. Ta loodab, et õdede vastutusrikast tööd nähakse ühiskonnas aina rohkem.
19.12.2022
  • #õpetamine
  • meist mujal
Üliõpilaste teadustööde konkursi peapreemia sai Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna liikumis- ja sporditeaduste doktorant Rasmus Pind.
15.12.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli juhitava koroonaviiruse levimuse seireuuringu seekordne etapp vältab 7.- 19. detsembrini.
07.12.2022
  • uudis
Täna, 1. detsembril tähistab Tartu Ülikool 103 aasta möödumist eestikeelse ülikooli asutamisest.
  • uudis
Tunnustuse pälvisid Cambridge’i Ülikooli juhtivteadur ja direktor Annela Anger-Kraavi ja Londoni Ülikooli Kolledži kaasprofessor, Euroopa ja rahvusvaheliste uuringute osakonna juhataja Mart Kuldkepp.
  • uudis
Õhukvaliteet Eestis on viimase kümnendiga pea veerandi võrra paranenud ja tervisemõjud vähenenud, kuid õhusaaste peenosakesed põhjustasid Eestis 2020. aastla enam kui tuhat varajast surma.
  • uudis
Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu novembrikuise etapi tulemused näitavad, et koroonaviiruse levimus püsib neljandat kuud ühtlaselt suur.
22.11.2022
  • pressiteade
17. ja 18. novembril toimub Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna 220. aastapäeva konverents „Loodusteadlased kestlikust arengust: mis värvi on tulevik?“.
15.11.2022
  • pressiteade
14. novembril kell 9.00 peab A. Linkbergi auditooriumis (Puusepa 8) avaliku loengu Euroopa biopankade tsentraalse infrastruktuuri BBMRI-ERIC peadirektor professor Dr Jens Habermann.
09.11.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli juhitava koroonaviiruse levimuse seireuuringu uus etapp toimub 9.–22. novembrini.
09.11.2022
  • pressiteade
28. oktoobril otsustas Tartu Ülikooli senat, kes pälvivad Tartu Ülikooli teenetemärgid. Mitmed tunnustuse saajad on meditsiiniteaduste valdkonnast.
28.10.2022