Meditsiiniteadlased alustasid koostööd Põhjamaade teadusliku tõendusmaterjali sünteesi keskustega

Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi teadlased alustasid kolme Eesti-Läti-Leedu teadusliku tõendusmaterjali sünteesi, sh süstemaatiliste ülevaadete ja metanalüüside, huviliste koostöövõrgustiku loomist.

3. veebruaril 2020 kohtusid Tartus Põhja- ja Baltimaade süstemaatiliste ülevaadete ja metaanalüüside huvilised ametnikud, teadlased, üliõpilased ja doktorandid. Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas toimus Cochrane Sverige ja Cochrane Nordic eestvõttel süstemaatiliste ülevaadete ja metaanalüüside koostamise teemaline seminar "Cochrane Systematic Reviews: Practical and Methodological Issues”.

Seminaril osales üle 50 tõenduspõhise meditsiini eest seisja ja teadustöö tegija nii Eestist kui Lätist (Stradinši Ülikoolist) ja Leedust (Leedu Terviseteaduste Ülikoolist).

Osalejad said ülevaate Cochrane Collaboration'i teadusliku tõendusmaterjali sünteesimise meetoditest ja (e-)töövahenditest, aga ka praktilisi näpunäiteid ise süstemaatilise ülevaate koostamiseks.

Boonuseks oli Cochrane Collaboration'i poolt seminaril osalejaile antud tasuta ligipääs e-õppeprogrammile „Interactive training on the methodology of systematic reviews”, mis kuulub näiteks Rootsis Lundi Ülikoolis arstiteaduse üliõpilastel õppekavva.

Lisateave:
Kaja-Triin Laisaar
Tartu Ülikooli epidemioloogia teadur
kaja-triin.laisaar@ut.ee
Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Dekaan Margus Lember

Dekaan Margus Lemberi pöördumine

Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.

Ülikooli võrdse kohtlemise uuendatud veebileht sisaldab nüüd ka selgitavaid videoid