Viis meditsiiniteaduste valdkonna inimest on esitatud akadeemiku kandidaadiks

Eesti teaduste akadeemia juhatus kinnitas kolmapäeval 20 kandidaati neljale uuele akadeemikukohale. Neist viis inimest on Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnast.

Tartu ülikooli senati poolt on meditsiiniteaduste valdkonnast rahvatervise akadeemiku kandidaatideks esitatud kliinilise meditsiini instituudi sünnitusabi ja günekoloogia professori Helle Karro, bio- ja siirdemeditsiini instituudi inimese geneetika professori Maris Laan, bio- ja siirdemeditsiini instituudi meditsiinilise mikrobioloogia professor Irja Lutsar, molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi epidemioloogia professor Anneli Uusküla.

Eesti Teaduste Akadeemia kodulehel on kirjas, et astronoomia ja astrofüüsika valdkonnas on kandidaate kaks, kultuuriajaloos viis, rahvatervises üheksa ning tehnika- ja arvutiteadustes neli. Akadeemikukandidaatide esitamise õigus on Eesti ülikoolidel, teadusasutustel ja -seltsidel ning loomeliitudel ja -ühendustel, samuti akadeemia liikmetel.

Üles seatud kandidaadid tutvustavad end ka konverentsil, mis on plaanis korraldada kahel päeval: 27. oktoobril saab tutvuda rahvatervise valdkonna kandidaatidega ja 2. novembril ülejäänud valdkondade kandidaatidega. Mõlemad konverentsid kantakse otse üle akadeemia veebilehel.

Kandidaatide seast teevad akadeemikud valiku teaduste akadeemia üldkogul 8. detsembril. Akadeemikuks valimiseks on tarvis saada 2/3 üldkogul osalevate akadeemikute häältest.

Tartu ülikooli senat on esitanud rahvatervise akadeemikuks viis inimest meditsiiniteaduste valdkonnast.
  FOTO: Andres Tennus