Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtu „Let’s chill ehk viljakuse säilitamise sajand?“

Suurfirmad nagu Apple, Facebook, Netflix ja LinkedIn pakuvad oma töötajatele motivatsioonipaketis munarakkude külmutamise hüvitamist. Samal ajal meeste spermarakkude hulk on võrreldes 70ndatega vähenenud 30% ja seda globaalselt. Kas oleme jõudmas aega, kus viljatusravi saab sama rutiinseks kui hambaarstil käik? Kas uued tehnoloogiad võimestavad naisi?

Seekordsel teadusõhtul on külas teadur Elina Aleksejeva Tartu Ülikooli Kliinilise meditsiini instituudi Naistekliinikust ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusest, kus ta arendab uue põlvkonna diagnostilisi teste nii seoses viljatuse kui ka rasedusega.

Teadusõhtu muusikalised vahepalad on Tartu observatooriumi majabändilt.

Teadusõhtute sarja korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium. Aruteluõhtutel põimuvad muusika, mõnus seltskond ja teadus. Teadusõhtud toimuvad iga kuu teisel esmaspäeval. Tulge mõnusas hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama!

Sirje Sammul kaitseb doktoritööd „Prevalence and risk factors of arterial hypertension and cardiovascular mortality: 13-year longitudinal study among 35- and 55-year-old adults in Estonia and Sweden“

14. juunil kell 14.00 kaitseb Sirje Sammul doktoritööd „Prevalence and risk factors of arterial hypertension and cardiovascular mortality: 13-year longitudinal study among 35- and 55-year-old adults in Estonia and Sweden”
Meditsiiniteaduste vadkond

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile