Autor:
Andero Kalju

Eesti Teadusagentuur kutsub osalema üliõpilaste teadustööde konkursil

Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas juuni lõpus kandideerimise üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile. Konkursi preemiafond on sel aastal 98 677 eurot.

Töid hinnatakse kolmes kategoorias: rakenduskõrgharidus ja bakalaureuseõpe, magistriõpe ja doktoriõpe. Igal tasemel antakse välja kolm riiklikku preemiat. Lisaks ootavad osalejaid eripreemiad Eesti Teaduste Akadeemia presidendilt ja riigiõiguse sihtkapitalilt, Välisministeeriumilt, Sotsiaalministeeriumilt, Riigikogu Kantseleilt, Muinsuskaitseametilt, Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuselt ning Pere Sihtkapitalilt. Esmakordselt annavad sel aastal preemiaid ka Rahandusministeerium, Siseministeerium ja Justiitsministeerium.

Osalema oodatakse kõiki üliõpilasi, kes tunnevad, et nende uurimistööl võib olla potentsiaali preemiaks. Töid oodatakse loodusteaduste, tehnika ja tehnoloogia, arsti- ja terviseteaduste, põllumajanduse ja veterinaaria, sotsiaalteaduste ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast.

Üliõpilaste poolt esitatud töid hindab konkursikomisjon, mille esimees on Tallinna Ülikooli inimgeograafia professor Hannes Palang. "Ootame sädeme ja südamega tehtud töid, mis on teaduslikult tugevad, mis avavad uusi suundi või ideid või siis pakuvad mingile olemasolevale probleemile hea lahenduse," lausus Palang.

Täpsemalt on preemiad ja jagamisele minevad summad toodud välja konkursi kodulehel.

Kandideerimise lõpptähtaeg on 15. september. Konkursil osalemise tingimustega saab tutvuda ETAG-i kodulehel. Töid saab esitada Eesti Teadusagentuuri konkursside keskkonnas. Oluline on meeles pidada, et töid võib esitada nii eesti kui võõrkeeles. Võõrkeelsel tööl peab kaasas olema eestikeelne kokkuvõte.

Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss toimub juba 21. korda, seda korraldavad ETAG ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Meditsiiniteaduste valdkonna avaaktus

Meditsiiniteaduste valdkonnas alustas õpinguid üle 500 üliõpilase

Perearstid

Perearstiabi järjepidevust ja arengut toetavad programmid

Meditsiiniteaduste valdkonna õppeaasta avaaktus ülikooli peahoone aulas

Õppeaasta avatervitus ja infotunnid esmakursuslastele