Erakogu

Lodzi meditsiiniülikooli teadlased külastasid instituuti

2729. veebruaril külastasid Tartu Ülikooi peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituuti Anna Lipert ja Joanna Ruszkowska Poola Lodzi meditsiiniülikoolist.

Neid võõrustasid keskkonnatervishoiu professor Hans Orru, keskkonnatervishoiu lektor Ene Indermitte ja keskkonnatervishoiu spetsialist Triin Veber. Hans Orru sõnul keskenduti aruteludes sellele, kuidas Poola, Bulgaaria ja Eesti ülikoolide koostöös hinnata paremini rahva teadlikkust kliimamuutustest ja keskkonna saastusest, selle mõjust inimeste tervisele ja otsida lahendusi käitumise muutmiseks. Kaasprofessor Anna Lipert ja vanemteadur Joanna Ruszkowska esitlesid Poolas tehtud pilootuuringut "Teadlikkus kliimamuutustest ja keskkonna saastusest ning selle mõjust inimeste tervisele" ning instituudi teadlased tutvustasid peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi tegemisi.

Kohtumine toimus projekti „Manual of regional pollution-disease associations as a tool for improving health-environment behaviour (MaRePoDi)“ raames. Kohtumist rahastas Euroopa Komisjon Alliance4Life Seed Fund raames.

Alliance4Life_logo
Äidu karjääri roheline vesi ja surnud puud

Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli koostöös toimub Ida-Virumaal Õiglase Ülemineku Foorum

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda külastas Prantsuse saatkonna esindaja.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond suurendab koostööd Prantsusmaaga

illustrative picture