Andres Tennus

Meditsiiniteaduste valdkonnas sai diplomi enam kui 300 inimest

Tänavu lõpetas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna 379 inimest, kellest 37 lõpetasid cum laude.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember õnnitles kõiki lõpetajaid sihikindla töö ja pühendumise eest. „Teie kui haritlaste kanda on järjepidevus oma rahva ja kultuuri hoidmisel- see ei ole pelgalt suusoojaks öeldu, vaid omab sügavat sisu. Tartu ülikool on nurgakivi ja toetussammas Eesti ühiskonnale laiemalt. Olge uhke oma ülikoolile, kandke vastutust ning andke kõik positiivne edasi oma lastele ja tulevastele õpilastele,“ ütles Lember oma kõnes.

Samuti tänas Lember neid üliõpilasi, kes tulid pandeemia ajal appi tervishoiusüsteemile. „Paljud teist panustasid paralleelselt õppimisega ka haiglates töötamisse. Üheskoos tudengiliidritega õnnestus meil korraldada tegevused nii, et õppetöö sai õigeks ajaks tehtud ning ka praktiline abi tervishoiule olukorrale vastavalt pakutud.“

Meditsiiniteaduste valdkonnas said lõpudiplomi 349 lõpetajat. Nende seas oli 141 arstiteaduse, 23 ingliskeelse arstiteaduse, 25 hambaarstiteaduse ja 27 proviisori integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppe lõpetajat. 10 inimest lõpetas rahvatervishoiu ja 16 õenduse magistriõppe. Kehalise kasvatuse ja spordi erialal lõpetas 35 bakalaureuse- ja 20 magistritudengit ning füsioteraapia erialal 37 bakalaureuse- ja 15 magistritudengit.

Lõpuaktused toimusid Tartu Ülikooli aulas (Ülikooli 18). Vaata salvestust uttv-lehelt.

MV

Meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktus 2024