Andres Tennus

Meditsiiniteaduste valdkonnast tunnustati Tartu Ülikooli teenetemärgiga 16 inimest

Tartu Ülikooli senat otsustas 27. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Meditsiiniteaduste valdkonnast anti tunnustus 16 inimesele. Senat tunnustas ülikooli liikmeid silmapaistva töö eest Tartu Ülikooli medali, aumärgi ja teenetemärgiga "100 semestrit Tartu Ülikoolis".

Meditsiiniteaduste valdkonnas omistati Tartu Ülikooli medal farmatseutilise nanotehnoloogia professor Jyrki Tapio Heinämäkile ja rakulise immunoloogia professori Kai Kisandile.

Tartu Ülikooli aumärgi pälvisid meditsiinilise mikrobioloogia lektor Tatjana Brilene, farmokoloogia ja kliinilise farmokoloogia professor Anti Kalda, õendusteaduse külalisprofessor Mari Katariina Kangasniemi, liikumisharrastuse teadur Katrin Mägi, funktsionaalse morfoloogia lektor Raivo Puhke, inimese anatoomia lektor Elle Põldoja, sekretär Triin Začek, näo- ja lõualuukirurgia kaasprofessor Tiia Tamme ning sekretär Kerttu Torkel.

Teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ said meditsiiniteaduste valdkonnas meditsiinilise mikrobioloogia lektor Tatjana Brilene, kliinilise psühholoogia lektor Kersti Luuk, vanemlaborant Nadežda Peet, spetsialist Saima Timpmann ning inimese füsioloogia professor ja bio- ja siirdemeditsiini instituudi juhataja Eero Vasar.

Rektor annab ülikooli teenetemärgid pidulikult üle 24. novembril kell 16 Tartu Ülikooli aulas.

Tartu Ülikooli teenetemärgiga tunnustamise ettepanekuid võivad teha kõik ülikooli liikmed. Selleks tuleb kandidaadi nimi ja lühike põhjendus esitada ülikooli kodulehel. Suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit. Alates 27. oktoobrist on ülikooli kodulehel ka tunnustuste andmebaas, mida pidevalt täiendatakse.

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi laureaadid

Parimad üliõpilastööd said preemia

Raivo Puhke