Õppimine
Rahvatervishoiu magistriõpe
Õendusteaduse magistriõpe
Teadus
Residentuur
Instituudist
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) Virumaa kolledžis toimus 16. oktoobril esimene TTÜ ja Tartu Ülikooli (TÜ) õiglase ülemineku fondi (ÕÜF) konsortsiumi koostööseminar.
22. novembril korraldavad TÜ ja TTÜ Jõhvi kontserdimajas Õiglase Ülemineku Foorumi 2023, mis annab hoo sisse ülikoolide koostöös loodud kuueaastase konsortsiumi tööle.
Ülikool selgitab uuringu alusel välja, millist liikuvust toob endaga kaasa Eesti suurim ülikool ning millised on kestliku liikuvusega seotud hoiakud üliõpilaste ja töötajate seas.
Stockholmis toimus 11.–12. oktoobril konverents „Connecting Health & Climate Change“.
Tartu Ülikool osaleb rahvusvahelises projektis, mis aitab Aafrika riikides paremini mõista kliimamuutuste tervisemõju ja mille käigus luuakse meetmeid sellega kohanemiseks.
Hans Orru rääkis saates „Kuue samba taga“, mida tähendab kestlik areng, miks sellega tegelemine on oluline, mida täpsemalt teeb Tartu Ülikool ja kuidas on meditsiinivaldkond sellega seotud.
Valminud personaalmeditsiini IT-taristu võimaldab Eesti arstidel ja õdedele kasutusele võtta geeniandmed, et ennetada haigusi ja leida inimesele sobivaim raviplaan.
Rahvusvahelise kliimapaneeli (IPCC) sünteesiraporti valguses on Eestil vaja senisest konkreetsemat tegevusplaani, kuidas kliimamuutusi pidurdada ja tagajärgedega kohaneda.
29. märtsil kell 15.00-17.00 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse seminar „Roheline elukeskkond – kas kulu või (vaimse) tervise kindlustus“.
21. veebruaril kell 16.15 peab keskkonnatervishoiu professor Hans Orru ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Kuidas keskkond meie tervist mõjutab“.